Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie - skontaktuj się z nami.

Karta Młodzieżowa to system, dzięki któremu uczniowie gdańskich szkół zdobywają punkty za swoją aktywność pozalekcyjną i wymieniają na punkty za które otrzymują dodatkowe bonusy. Oprócz tego, Karta Młodzieżowa zawierać będzie także moduł kompetencji, dzięki któremu użytkownicy systemu będą w stanie wygenerować swoje wirtualne CV zawierające spis umiejętności zdobytych lub rozwijanych podczas zajęć pozalekcyjnych. To projekt Stowarzyszenia Morena, a system Karty Młodzieżowej jest zintegrowany z systemem Gdańskiej Karty Mieszkańca, która będzie łączyć szereg dotychczas używanych kart, na przykład Kartę Miejską.
Docelowo grupa odbiorców Karty Młodzieżowej będzie sukcesywnie poszerzana.
Kartę Młodzieżową otrzymać może każdy, kto przejdzie proces rejestracji. Chcielibyśmy, aby Karta Młodzieżowa docelowo obejmowała swoim zasięgiem wszystkich uczniów gdańskich szkół. W pilotażu realizowanym do końca maja 2018 roku udział biorą uczniowie 80 gdańskich szkół, biorących udział w projekcie RKPP (Rozwijamy Kompetencje i Programujemy Przyszłość) oraz projekcie SUPER (Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych Empatycznych Rozsądnych) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.
Nie, Karta Młodzieżowa to kompleksowy system zintegrowany z systemem Karty Jestem z Gdańska. dzięki któremu uczniowie gdańskich szkół zdobywają punkty za swoją aktywność pozalekcyjną i wymieniają na punkty za które otrzymują dodatkowe bonusy. Oprócz tego, Karta Młodzieżowa zawierać będzie także moduł kompetencji, dzięki któremu użytkownicy systemu będą w stanie wygenerować swoje wirtualne CV zawierające spis umiejętności zdobytych lub rozwijanych podczas zajęć pozalekcyjnych. To projekt Stowarzyszenia Morena, a system Karty Młodzieżowej jest zintegrowany z systemem Gdańskiej Karty Mieszkańca, która będzie łączyć szereg dotychczas używanych kart, na przykład Kartę Miejską.
Chodzi o zebranie wiedzy i doświadczeń użytkowników systemu, aby Karta Młodzieżowa rozwijała się w dobrym kierunku: jej oferta była ciekawsza, zrozumiała, skierowana celowo do dzieci i młodzieży. Jednak w naszym pilotażu chodzi jeszcze o coś innego. Jest to pilotaż partycypacyjny. Nie chcemy sami decydować, w którym kierunku rozwijała się będzie Karta Młodzieżowa. W ramach czerwcowych Targów „Czas na Młodzież” zorganizowaliśmy szereg działań przybliżających naszym użytkownikom funkcje Karty Młodzieżowej. Były warsztaty kreacyjne, sesje design thinking i mini badania. Wszystko po to, żeby system Karty Młodzieżowej w pełni odpowiadał na potrzeby gdańskich dzieci i młodzieży.
Nie, założenie Karty Młodzieżowej jest bezpłatne. Płatne jest natomiast założenie karty Jestem z Gdańska – jej koszt wynosi 1 zł brutto. Kartę można nabyć za pośrednictwem strony www.jestemzgdanska.pl i opłacić ją przelewem internetowym lub w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży.
Szczegółowy opis kroków przy zakładaniu Karty Młodzieżowej dla dziecka do 18. roku życia podany jest tutaj
Szczegółowy opis kroków przy zakładaniu Karty Młodzieżowej dla osób dorosłych podany jest tutaj
Szczegółowy opis kroków dla osób chcących mieć Kartę Młodzieżową i mających już Kartę Mieszkańca podany jest tutaj

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Nic straconego! Nasz zespół czeka w gotowości aby Ci pomóc! 

Skontaktuj się z nami